Najhorší narodeninový deň

Autor: Lukáš Zeleník | 4.2.2007 o 1:24 | Karma článku: 8,25 | Prečítané:  2934x

Sú dve príčiny prečo nie som na lodi smerujúcej do Štokholmu a píšem tento článok. Prvou je, že moje očakávania sa nikdy nenapĺňajú a druhá má meno Valentina Liski. Vraj Fíni nikdy neklamú? Prečo je toto meno od dnes také nepopulárne hneď v niekoľkých krajinách sveta?

Bolo to ako z rozprávky. Výlet do Štokholmu loďou za neuveriteľných 5 EUR - odchod z prístavu presne v deň mojich narodenín.

V jednom z prístavov v Helsinkách na nás čakala nádherná obrovská loď - naša šanca spoznať najpopulárnejší spôsob zabíjania nudy obyvateľov Helsínk a Espoo. Dva týždne sme všetci žili v odrátavaní dní do výletu sľubujúceho neskutočné zážitky. Viete ako keď vám rodičia sľúbia nový bicykel. Vy poslúchate a čakáte. Ja som poslúchal a nedočkal som sa....

Valentina Liski. Osoba, ktorá výlet zorganizovala. Rezervovala lístky pre skupinu približne dvadsiatich medzinárodných študentov. Každý previedol peniaze na jej účet. Veľa iných študentov tento výlet absolvovalo, prečo by sme mali pochybovať nad hladkým priebehom?

V prístavnom terminály nastali nečakané problémy. Kontrola identifikačných dokladov trvala podozrivo dlho a potom zaznel verdikt. Na palubu nesmú ísť osoby mladšie ako 23 rokov. Môžu v prípade, ak bude v kabíne minimálne jedna osoba nad 30 rokov. Ľudia nad 23 rokov musia navyše zaplatiť 25 EUR.

Valentina sa momentálne nachádza v Kostarike. Dnes však musela pociťovať mimoriadne bolesti. Spŕška vulgarizmov v rôznych svetových jazykoch pôsobila ako klince vrážané do woodoo bábiky. Fuckin´ bitch, cheenaar alebo luder. Angličtina, hindi, dánčina, španielčina, nemčina, čeština a samozrejme slovenčina.

Čo sa vlastne stalo? Valentina bez nášho vedomia zmenila dátumy narodenia, ktoré od nás požadovala. Na chceck in sa však dátumy nezhodovali s dokladmi totožnosti. Na palubu sme neboli vpustení. Ako sme sa neskôr dozvedeli, dátumy nikdy nikto nekontroluje. Narazili sme na pracovníka, ktorý si vykonáva prácu ako má.

Valentina nám nepovedala nič o falšovaní dátumov ani o vekových hraniciach. Na palube sa však predáva tvrdý a na fínske pomery lacný alkohol. Bežne sa dá kúpiť iba v špecializovaných predajniach Alko.

Ak to tak fungovalo doteraz, aj tak nás mala o podvode informovať. Približne desať ľudí išlo zbytočne s batožinou do Helsínk, čo nie je najlacnejšia záležitosť, aj keď idete z neďalekého Espoo.

Najhorší narodeninový deň vyvrcholil, keď sme s Rajinderom chceli vypariť negatívne myšlienky v saune. Internetová informácia o otvorenej saune bola zrejme mylná - v šatni tma, pec vychladnutá.

A tak sa oslava narodenín zminimalizovala do môjho vedomia poznačeného nezadržateľnou melanchóliou. Prezeranie si fotiek mojej rodiny a priateľov na Slovensku - ľudí, s ktorými vždy trávim tento deň.

 

Nádherná sedemposchodová loď - prvá skúsenosť s týmto dopravným prostriedkom a šanca navštíviť krásne mesto Štokholm.


 

 

 

Loď odchádza bez nás. Všetci nenávidia Valentinu.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?