Príručka sklamaného muža

Autor: Lukáš Zeleník | 24.1.2007 o 23:34 | Karma článku: 11,23 | Prečítané:  2969x

      Milé ženy! Aj vy ubližujete. Napriek zaužívanému spojeniu „chlapi sú svine.“ Špeciálne pre Katku Rosinovú som si zaspomínal a pokúsil som sa zostaviť niekoľko bodov ako prežíva muž obdobie tesne po sklamaní ženou. Príručka sa nevzťahuje paušálne na celú mužskú populáciu, iba na osobu Lukáša Zeleníka.

1. Štádium odopierania

      Prvé štádium, keď je myseľ odpojená od zdravého úsudku. Prejavuje sa neustálym kontrolovaním mobilu, emailov a internetových komunikátorov. Mobil niekoľko krát vypnem a zapnem, dám ho pre istotu na nabíjačku. Refreshujem emaily. Čo ak zlyhala technika? Prečo mi akurát teraz vypovedalo internetové pripojenie? Ona to určite nemyslela vážne a poslala mi správu, že to bol iba nepodarený vtip. A správa nechodí a nechodí....

 

2. Štádium pochopenia

      Najbolestivejšie štádium. Pochopil som. Mozog začína vykazovať aktivitu. Ticho sedím alebo ležím v posteli a premýšľam. Kde sa stala chyba? Mozog opäť vypovedá.

 

3. Štádium odopierania

      Predsa len to nemôže byť pravda. Zopakujem procedúru so zlyhanou technikou.

 

4. Štádium zdieľania

      Stroho informujem o ďalšom nepodarenom vzťahu svoje najbližšie okolie. Okrem rodičov. Tí nech sa to dozvedia radšej ako poslední. Tí by vinu najskôr hádzali na mňa a potom by povedali, nech si už nič s nikým nezačínam.

 

5. Štádium chľastania

      V tomto štádiu najviac pomôžu kamaráti. Najlepšie ak som na internáte uprostred štádia č. 2 - ležím v posteli. Kamaráti prinesú vodku a pijem v posteli. Je to tak najbezpečnejšie.

 

6. Štádium alkoholického intermezza

      Uprostred opitosti siaham po mobile a snažím sa napísať dotyčnej srdcervúci výplod opitej mysle - dúfam, že to pomôže a vráti sa. Mozog je nečinný. Kamaráti vytrhávajú prístroj z ruky a nalejú ďalšie kolo.

 

7. Štádium: Ráno po štádiu 6.

      Mix niektorých bodov. Odopieram a hľadám SMS v mobile v postopilostnom stave. Opäť zdieľam svoje pocity. Vôbec neľutujem štádium 5, naopak pripravujem sa na zopakovanie.

 

8. Štádium: kamarátky

      Iba moje kamarátky mi povedia, že dotyčná ani netuší, čo stratila. Nič nepomôže viac ako dlhé objatie a rozhovor pri čaji a nachos.

 

9. Štádium mozgovej aktivity

      Spomienky sa snažím zahnať komplikovanými príkladmi zo Statiky, Geomechaniky alebo Pružnosti a pevnosti. Počas posedenia s pánmi, akými sú Coulomb a Mohr, sa vracajú útržkovité myšlienky. Riešenie príde večer - štádium č.5.

 

10. Štádium irónie

      Vzhľadom na dĺžku vzťahu prichádza po určitom období úplne prebolenie. Mozog zdravo uvažuje. Prichádza štádium irónie, keď sa zo sklamania stáva skvelá téma pre sarkastické poznámky. Napríklad: „Najvtipnejšie je, že si dostal v priebehu jedného mesiaca dvoje kopačky" Alebo moje obľúbené: „Tak toto bol tvoj najkratší vzťah." Milé je aj: „Možno ťa chcela iba zneužiť, aby sa dostala k tvojmu bratovi."

 

      V tomto štádiu som plne pripravený na ďalšie výzvy so spoločným pomenovaním: ženy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?