Je Fínsko v Európe?

Autor: Lukáš Zeleník | 5.12.2006 o 23:12 | Karma článku: 15,12 | Prečítané:  5674x

Milá slečna! Dnes som sa pri Vás cítil dosť zvláštne. Ako keď si v Jednote v Chalmovej vypýtam Earl Grey, ako keď si v mojom obľúbenom bare objednám kakao a potom ešte raz to isté, alebo keď sa v predajni s hudobnými nosičmi snažím zohnať album slovenskej skupiny Veneer.

Už keď som vstúpil do pobočky nemenovanej poisťovne a uvidel som Vás, vedel som, že môj deň bude spríjemnený spomenutím si na Vašu osobu. Priznávam sa, moje myšlienky boli sprvoti povrchného charakteru.

 

No potom, ako ste sa naivne „zachichotali," trápne zažartovali na účet poistenia pre trvalé následky úrazom a smrť, vedel som, že moje spomienky na Vás budú konkrétnejšie, iba ako pohľad na Vaše nohy.

 

Zo začiatku ste na mňa pôsobili tak „milo hlúpo," ale bohužiaľ Vaše ďalšie gestá počas priebehu uzatvárania cestovného poistenia, menili slovo „milo" na príslovku vulgárneho charakteru.

 

Dá sa ospravedlniť, že ste z nápisu 09/2007 na nálepke nevedeli vydedukovať, dokedy je platný preukaz ISIC. Som ústretový aj voči tomu, že pri takom pracovnom vyťažení je problém zapamätať si dátumové rozmedzie 4. január - 31. máj 2007. Ale ak sa ma pracovníčka komerčnej poisťovne špecializujúcej sa na cestovné poistenie opýta, či je Fínsko v Európe, niečo asi nie je v poriadku. Slečna, pri prvom opýtaní som sa pousmial. Pri vašej druhej otázke: „Ale vážne, je Fínsko v Európe? Ja mám s takýmito vecami problémy," som si dal taktne ruku pred ústa.

 

A následne, keď som Vám povedal, že Fínsko je v Európskej únii a Vy ste zareagovali, že to ešte neznamená, že musí byť v Európe som si spomenul na tieto tri osoby:

 

- bývalého spolužiaka, ktorý povedal, že Kurt Cobain bol basketbalista

- veľmi pekné dievča, ktoré nepoznalo Michaela Schumachera

- modelku, ktorá nevedela abecedu

 

Možno som na Vás tvrdý. Veď každý nemusí vedieť vydať z 2 500 Sk, pri platbe 2 368 Sk. No a čo, keď to nezvládne ani po druhý krát, keď platí kamarát.

 

Nuž, nabudúce si môžete obliecť aj dlhšiu sukňu. Zakryjete tak fakt, že krátkosť tej dnešnej zodpovedala dĺžke Vášho vedenia.

 

Do tej doby dovidenia!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?