Skutočná televízia pre mužov

Autor: Lukáš Zeleník | 20.8.2012 o 15:56 | Karma článku: 16,34 | Prečítané:  3510x

Konečne sa bude dať sedieť pred televízorom bez vrecka na zvracanie! Prehnitý a zdeformovaný televízny trh sa rozhýbe a vznikne nová platforma, ktorá tu už roky chýbala! Už dnes štartuje nová televízia zameraná výhradne pre chlapov. Čo od nej môžeme očakávať?

 

Nové tituly, overená klasika, progresívne formáty, náročnejší obsah - veď predsa chlapi nie sú žiadni burani.

Môžeme sa tešiť na záplavu nových filmov. Sobota bude určená pre najväčšie trháky posledných rokov. Uvidíme Nehanebných bastardov, Gran Torino, Shutter Island, Inception, Avatar, Kick Ass a mnoho ďalších doteraz v slovenských televíziách neuvedených filmov. Nedeľa bude určená pre filmovú klasiku. Áno, konečne sa televízia odhodlala vysielať filmy staršie ako z roku 1980. Vysielať sa bude Ben Hur, Dirty Harry, The Public Enemy, Občan Kane, Spalovač mrtvol, pôvodná trilógia Star Wars. Vo štvrtok sa budeme môcť tešiť na akčné klasiky, ale v žiadnom prípade to nebudú dookola reprízované Seagalovky. Priestor dostane Schwarzi, Stallone, Willis, Gibson. Likvidátor, Tango a Cash, Predátor, Posledný skaut, Smrtonosná zbraň, Šialený Max, Terminátor, Rambo - to je iba malý výber titulov, ktoré si opäť s radosťou pozrie každý chlap.

Samozrejme, v ponuke nesmie chýbať ani ponuka kvalitných seriálov. Ako chlap sa určite rád zabavím na prudko vulgárnej satire v South Parku, ale rád si pozriem aj nechutné šialenosti v Jackass, Teším sa na Big Bang Theory, Červeného trpaslíka, Všetkých starostových mužov, IT Crowd, Californication, ale aj na Dextera, Bratstvo neohrozených a Prison Break,

Nová televízia nám ako prvá na Slovensku prináša aj overené tituly z Discovery Channel. Mythbusters, Ultimate Surrvival, Dirty Jobs alebo Extreme Engineering. Zaujímavé pre tých, ktorí nemajú prístup ku Discovery, ale aj pre tých, ktorí si tieto seriály vždy radi pozrú.

Televízia pre mužov nemôže byť predsa bez športu. Vo vysielaní nebudú chýbať magazíny o Premiere League, NHL, NBA a Lige Majstrov. Športové spravodajstvo bude rozšírené na pol hodinu a bude ponúkať obšírnejšie reportáže a ponúkne priestor na diskusie. Veď chlapi predsa nepotrebujú, aby sa do športu pchala sporo odetá modelka, ktorá mu aj tak nerozumie.

Na takto koncipovanej televízií nebude chýbať ani publicistika venovaná filmom a hudbe. Filmový magazín bude mapovať novinky v kinách a hudobná relácia sa bude venovať dianiu na domácej a svetovej hudobnej scéne a po rokoch sa tak vráti na obrazovky podobný koncept, akým bol pred rokmi Paskvil na ČT2 alebo Metro na STV2. Samozrejmosťou budú aj koncerty od interpretov ako Radiohead, Animal Collective, Franz Ferdinand, Metallica, Bruce Springsteen, Sting alebo Faithless.

Milá Markíza, respektíve produkčná skupina CME, takto nejako to mohlo vyzerať. Koncept, ktorý by prilákal cieľovú skupinu a možno by prinútil konkurenciu kontrovať odvážnejšími zbraňami. Programovou štruktúrou televízie pre ženy ste ukázali, že ženy vnímate iba ako dôchodkyne odsúdené na sledovanie večných telenoviel, veštíc a pochybných nemeckých romantických filmov. Naozaj si myslíte, že dnešný moderný muž chce pozerať Walker Texas Ranger, Aj múdry schybí, dookola NCIS a Dobrodružstvá Jackieho Chana? Ak áno, tak prajem veľa šťastia a hlavne čo najviac predaného reklamného času.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?