Denník účastníka Eurovízie

Autor: Lukáš Zeleník | 8.2.2010 o 16:12 | Karma článku: 7,22 | Prečítané:  1857x

Už dnes nadobudne môj život nový zmysel. Už dnes spoznám chuť lesku a slávy. Už dnes sa zo mňa stane reprezentant masového vkusu a veľvyslanec slovenskej hudby. Urobil som preto všetko, som totižto dokonalý prototyp Eurovízie.  

Moja skupina bola slávna v polovici deväťdesiatych rokov. Vtedy sme čosi znamenali. Vyhrali sme Tekovský kryštál, čo nám otvorilo dvere na miestne stužkové. Náročné obdobie plné konzumácie nedopitého alkoholu, sexu chtivých pohľadov ožratých maturantiek a bitiek s ich ešte ožratejšími otcami nám rozvrátilo rodiny. Stálo to však za to. Keď sme poslali videoklip do Deky, odpísali nám, že sme v poradí, čoskoro nás odvysielajú. Náš prvý prienik do rebríčka.

Boli sme však asi politicky nekorektní. V čase tvrdej mečiarizácie u nás zavreli fabriku na viazanie káblov a bubeník s gitaristom odišli za prácou do Írska. Premyslený ťah, ako nás rozbiť.

Zlé časy sú však preč. Dnes chystáme veľký comeback a oprášime našu zašlú slávu. Pre čo najväčší úspech sme si zmenili názov. Už sa voláme The Moon Dust Ensemble Project & Soňa Turčíkova. Mať speváčku je v dnešnej dobe povinnosť. Soňa nás nemusela žiadať o pripojenie svojho mena ku názvu skupiny. Je to pojem a čosi v našej pop music znamená. Kvetka Horváthová vraj od nej skopírovala štýl jej spevu počas role vokalistky pri Tublatanke. Okrem toho u nás na dedine naživo spieva v rozhlase a zúčastnila sa konkurzu na vianočnú reklamu pre T-Mobile. Soňa je navyše aj učiteľka angličtiny, ktorá učila už aj ministra. S medzinárodnou konfrontáciou nebudeme mať problémy. Je to proste hviezda.

Do Eurovision Song Contest sme sa prihlásili s pesničkou „Keď anjeli skúšajú viesť tvoju myseľ." Text je veľmi súčasný, dotýka sa každého z nás, je to o spoločnosti, o tom, čo každému tkvie v srdci, ale je to aj o bolesti z rozchodu, o hľadaní, nájdení a opätovnej strate, je o živote, o tom čo nás trápi, čo nás teší a najmä je o znameniach. Čo ma viedlo k napísaniu tejto pesničky? Tak jednoznačne postup do Osla, lebo text je veľmi súčasný a v druhom rade jedna úsmevná príhoda. Raz prišiel za mnou klávesák, že má nejakú melódiu, či by som ku nej nemohol čosi napísať. On čakal, že mu poviem, že potrebujem istý čas na inšpiráciu, ale ja som mu namiesto toho okamžite začal písať text na krabicu od mlieka:

Tak ako padá dážď,

Cítim dotyk tvojich pier v žltnúcom lístí,

Srdce a dušu rozoviera zášť,

Dotyky prstov v kolobehu ulice pohľad zbystrí,

Nikdy už nebude láska stredom vesmíru

To čo som chcel vždy povedať trvalo mi iba chvíľu


Ref.:

Keď anjeli skúšajú viesť tvoju myseľ,

Slzy vpíja dúha,

Z pramienkov tvojich vlasov,

And I will tell you baby a story about addiction,

Cause our relationship is not a fiction


Bez teba čas zostal stáť,

Chcem s tebou do orchideí padať,

Keď Boh spieva o oktávu nižšie,

Nič nemá zmysel, iba naše bytie.


Ref.:

Keď anjeli skúšajú viesť tvoju myseľ,

Slzy vpíja dúha,

Z pramienkov tvojich vlasov,

And I will tell you baby a story about addiction,

Cause our relationship is not a fiction


Bude to hit. Poslal som to susedom a všetkým sa to páčilo až na malého hajzlíka tých nových, čo sa prisťahovali z Bratislavy. Ten mi povedal, že by som nezabil ani keby máme v klipe holé štetky.

Musí sa to páčiť všetkým. Pop rock nikoho neurazí, navyše to bude mať vplyv Modern Talking a O-Zone, tanečná hudba je dnes v kurze, pridáme tam trochu scratchov a v strede bude harfové sólo. Nechýba ani opera, o refrén sa predsa postarala Soňa. Všímaví určite nájdu aj vplyv folklóru, ten nesmie chýbať.

STV nám poslala manuál a vraj si máme natrénovať spontánny potlesk a odpovede o našich pocitoch, pretože moderátor v zákulisí je vraj veľmi trefný a vtipný. Preto cestou do obchodu vždy tlieskam, aby mi to išlo čo najlepšie. Keď sa má predavačka pýta, či mám drobné, s veľkým prirodzeným úsmevom odpovedám, že prajem postup všetkým súperom.

V manuáli  sa ďalej píše, že si treba zohnať, čo najviac deciek do dokrútky. Kto mohol vedieť, že to bude taký problém. Išli sme za susedovou osem ročnou dcérou a tá nám povedala, že pokiaľ to nie je Superstar, tak tam nejde. Našťastie ďalšiu sme nemuseli dlho prehovárať, vraj vyzerám ako upír z Twilight, tak nám pomôže. Vymysleli sme to tak, že kamarátkam povie, že tam s nami bude aj Šmajda. O početnú skupinu detí máme postarané.

Taktiež máme prezentovať našu pesničku v inej verzií. Prvotný nápad bol vyprdieť melódiu podpazuším. Ten sme však zavrhli, takýto typ humoru predsa nepatrí do verejnoprávnej televízie a ku lesku a dôležitosti súťaže zvlášť. Preto náš hit asi upravíme do verzie, ako by to asi znelo, keby sa na to pozrie Thomas Anders z Modern Talking počas sólovej kariéry.

Prečo by sme mali postúpiť práve my? Je to jednoduché, pretože si to zaslúžime. Za poctivú prácu počas dlhých rokov a hlavne preto, lebo naša pesnička je o všetkých a pre všetkých. Slovenská scéna nám je malá, posuňte nás do Nórska. A teraz skandovane:

Všetci hlasujeme za  The Moon Dust Ensemble Project & Soňa Turčíkova. Sú najlepší!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?