Predvolebná kampaň 2010

Autor: Lukáš Zeleník | 31.1.2010 o 16:15 | (upravené 31.1.2010 o 16:20) Karma článku: 8,50 | Prečítané:  2775x

Politické strany to síce odmietajú, ale predvolebná kampaň sa už pomaly rozbieha. Politológovia tvrdia, že nás čaká najtvrdší politický boj v histórii Slovenska.  Inými slovami, niekoľko mesiacov do volieb to bude poriadna zábava. Keďže som uvedomelý občan, pred štyrmi rokmi som sa pokúsil znížiť náklady na kampaň a jednotlivým stranám som ponúkol niekoľko sloganov, ktoré by mohli použiť na bilbordoch. Štyri roky prešli, ceny sa výrazne zvýšili a tak je tu moja ponuka opäť. Pozrite sa, v akom duchu by sa mohla niesť predvolebná kampaň v roku 2010.

KDH

Začneme so stranou, ktorá síce prichádza s novými tvárami, ale imidžu z minulosti sa len tak ľahko nezbaví. Pre nápravu pošramotených vzťahov preto odporúčam na bilbord slogan:

Ďalšiu vládu už nerozbijeme. Naozaj!

 

ĽS - HZDS

HZDS sa stavia do pozície jediného možného partnera SMERu pre vytvorenie vládnej koalície. Na oslovenie voličov však treba použiť možnosť odtajnenia jednej z najväčších záhad slovenskej politiky:

Počet získaných hlasov je možno heslo k odkódovaniu kazety. Pomôžte nám!

 

MOST - HÍD

Jedna z najmladších politických strán má marketingovo vynikajúco použiteľný názov. Spojenie sľubov a mostov ich môže doviesť až do parlamentu. Navrhujem preto hneď niekoľko verzií bilbordov:

Platy vyššie ako Millau!

Diaľničná sieť dlhšia ako Donghai!

S nami bude vláda stabilnejšia ako Pont Du Gard!

 

SaS

Ďalšou mladou stranou je Sloboda a solidarita, o ktorej sa zvykne hovoriť ako o internetovej alebo virtuálnej strane. To predsa treba využiť a zaplaviť Slovensko bilbordmi so sloganmi:

Nezaspamujeme Slovensko!

Nebudeme trójskym koňom v politike!

Chceme mať viac hlasov ako priateľov na Facebooku!

 

SDKÚ - DS

V súčasnosti by bolo najlepšie vo svoj prospech využiť škandál o financovaní strany a vlastníctve loga. Preto prvým návrhom sú priesvitné bilbordy s obrovským logom SDKÚ a nápisom:

Naše logo je plne transparentné!

Druhý návrh je o využití postavenia predsedu v tejto strane, ktorý už dávno premrhal čas na odchod z najvyššej stoličky:

Mečiar? Fico? Dzurinda! S našim vodcom navždy!

 

SMER - SD

SMER si s popularitou hlavu lámať nemusí a celkom zaujímavým marketingovým ťahom by bolo ísť do volieb bez kampane. Ak sa však náhodou táto strana rozhodne inak, najlepšie by bolo využiť nepriateľa vo svoj prospech:

Nebuďte idioti ako novinári a dajte nám svoj hlas!

Prípadne si trochu zašpásovať s pamäťou voličov a percentami:

19% rovnú daň nezrušíme, ale 50% vo voľbách prekročíme!

 

SMK

Strana maďarskej koalície prežíva krízu, preto by bolo vhodné využiť začiatočné písmená svojej strany pre jasné vymedzenie možnej povolebnej spolupráce:

SNS, MOST, KOALÍCIA. Nikdy!

 

SNS

Na záver tu máme studnicu na slogany. Zo všetkých možných variantov odporúčam dva. SNS bude opäť stavať na národnostnej uvedomelosti svojich voličov, pre tých bude určený agitačný bilbord:

Zaspievajme si spolu hymnu každý pondelok!

Ak bude mať SNS číslo 4 vo voľbách, viac ako vhodné by bolo požiadať o odpustenie a zároveň predostrieť víziu do ďalšieho vládneho obdobia:

Hlasujte za číslo 4 a štvrtý minister životného prostredia to už zvládne!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?