Nedeľné soft písanie: O strnisku

Autor: Lukáš Zeleník | 5.10.2008 o 14:12 | Karma článku: 6,03 | Prečítané:  1716x

Milé dámy. Aký máte názor na zarastených mužov? Priťahuje vás to alebo naopak odpudzuje? Keď sa muž neholí, dáva tým najavo, že sa o seba nestará alebo vie, čo mu pristane? Chlapi z rodu Zeleníkovcov v tom majú jasno.

   Neholenie sa je jedným z ďalších rituálov v našej rodine. Ak uvidíte jedného zo Zeleníkovcov zarasteného a zdanlivo zanedbaného, je to jednoznačný prejav úcty, vernosti a najmä lásky. Tvár ako novodobá forma privátneho bilboardu a fúzy ako trademark neskonalej romantiky nášho rodu.

   Má to takmer vždy rovnaký priebeh. Keď oco odchádza na služobku povie legendárnu vetu, v ktorej sa skrýva viac lásky, akoby sa mohlo zdať. Rovnaké je to aj v bratovom prípade. Dávidova priateľka začala študovať v Olomouci a domov sa vráti až o tri týždne. No a ja nie som výnimkou. Vždy, keď viem, že svoju priateľku neuvidím týždeň alebo nebodaj dlhší čas vyslovím: „Pre koho sa budem holiť!?"

   A tak sme zarastení a zanedbaní. Okolitému svetu ukazujeme, že naše milované nie sú v našej blízkosti, a že oni sú jediné, pre ktoré sa chceme upravovať. Nová forma obety, pretože čím dlhšie je odlúčenie, tým je väčšie strnisko, čo teda vôbec nie je príjemné.

   Vierka, Grétka a Katka vedia, že keď po svete chodíme so zarastenou tvárou, vlastne všetkým ukazujeme ako ich milujeme. Predsa len je to prijateľnejšia forma exhibicionistického prejavu lásky ako mať vytetované meno na zadku, ktoré by aj tak nikto nevidel.

   Musím však priznať, že tento rituál sa dá zneužiť, keď som naozaj lenivý a nechce sa mi holiť. Vtedy stačí povedať: „Miláčik, to že som zarastený je vlastne ten najromantickejší darček aký ti môžem dať."

   Najlepší pocit je samozrejme ten, keď sa všetci traja ideme oholiť, čo znamená, že naše lásky konečne uvidíme. Prekážkou však býva, ak sa v kúpeľni stretneme naraz. Preto je najlepšie ak bývame zarastení v rôznych časoch. Dnes to však nevadí. Sme opäť raz zarastení a zanedbaní. To je najkrajší darček aký môžeme dať našej maminke Vierke k meninám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?